Inkubator Trzeciego Sektora

its.jpeg

W ramach porozumienia zawartego pomiędzy Stowarzyszeniem Współpracy Regionalnej z siedzibą w Chorzowie,a Spółdzielnią Socjalną Usługowo-Handlowo-Produkcyjną w Byczynie – Instytucją Prowadzącą Inkubator, informujemy, iż rozpoczął funkcjonowanie Inkubator Trzeciego Sektora w Byczynie z siedzibą przy Spółdzielni Socjalnej UHP: Polanowie 94, 46-220 Byczyna.

Inkubatory Trzeciego Sektora działają w czterech województwach: śląskim, opolskim, świętokrzyskim i podkarpackim, w ramach projektu „Osiemnastka w sieci – porozumienie inkubatorów organizacji pozarządowych”, finansowanego przez Unię Europejską. Wszystkich inkubatorów jest 18 i mają one utworzyć sieć placówek wspomagających inne organizacje. Inkubatory Trzeciego Sektora działają w: Bielsko-Białej, Byczynie, Chorzowie, Cieszynie, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Kielcach, Łagowie, Nysie, Opolu, Raciborzu, Rybniku, Rzeszowie, Stalowej Woli, Zabrzu, Żorach.

Pomysłodawcą projektu jest Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika, a jego partnerami – katowicki KAFOS i Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej.

Inkubator Trzeciego Sektora to miejsce dla małych i średnich organizacji pozarządowych, które chcą sprofesjonalizować swoje działania, a także dla osób, które chciałyby założyć stowarzyszenie czy fundację.

W inkubatorze można bezpłatnie uzyskać wszelkie informacje związane z trzecim sektorem, uczestniczyć w szkoleniach i korzystać z poradnictwa. Inkubator organizować będzie także spotkania, podczas których organizacje działające na danych terenach będą mogły się poznać między sobą, nawiązać kontakty oraz znaleźć partnerów.

Szkolenia organizowane przez inkubator kierowane będą do osób związanych z III sektorem, a także do tych, którzy dopiero chcą zacząć działać. Dzięki szkoleniom organizacje będą mogły zwiększyć ilość podejmowanych inicjatyw i pozyskiwać środki z programów grantowych.

Wszelkie informacje o ofercie inkubatora są dostępne pod numerem telefonu:

(077) 414-45-11, e-mail:

log1.jpeg

Projekt „Osiemnastka w sieci – porozumienie inkubatorów organizacji pozarządowych”
jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Ulotka do pobrania - PDFITS - ulotka